Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sundavání uzdečky

20. 3. 2010

Sejmutí uzdečky: Před sejmutím uzdečky na krk koně volně pověste ohlávku. Teprve potom rozepněte nánosník a podhrdelník. Jednou rukou uchopte otěže a nátylník a přetáhněte je směrem dopředu (před oči koně). Kůň sám uvolní stisk udidla, které potom snadno vytáhnete z tlamy. Znovu ale dbejte na to, abyste koně náhodou neuhodili do zubů.

 

Sejmutí sedla: Při snímání sedla nespěchejte, pracujte klidně a opatrně. Sedlo ihned uložte na vyhrazené místo, aby nedošlo k jeho poškození.
1. Zvednutí třmenů- Třmeny vytáhněte směrem nahoru k sedlu, aby k němu zcela přilehly. Pak skrze třmeny protáhněte vrchní i spodní třmenové řemeny.
2. Sejmutí sedla- Opatrně rozepněte podbřišník, aby neuhodil koně do nohy nebo břicha. Pak jednu ruku vložte pod přední rozsochu a druhou pod zadní rozsochu. Sedlo opatrně stáhněte koni z hřbetu směrem k zádi koně. Podbřišník, aby nepřekážel, přehoďte přes sedlo.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

..

(mišelka, 7. 8. 2012 13:42)

neumíš psát je to uzdění né uždění

Re: ..

(vlastník stránek, 7. 8. 2012 20:59)

no tak to pardon,ty jsi se asi nikdy nespletla,já zapoměla ty jsi zřejmě neomylná,ale až budu dělat další stránky nebo přidávat jiné články dám ti vědět abych to měla ve bez chyby..